mięsnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla męskie

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, ale pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z czasami wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można aktualnie zakupić dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają doskonałe wyniki. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.